לפני כשלוש שנים צוות שכלל נציגים מהקרן לירושלים והמחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים בחרו בפסלת סו אלה לתכנן גן פיסולי ייחודי ומיוחד לגן הפעמון. הקרן לירושלים הצליחה לגייס תרומה לבניית הגן מארגון Ark of God Foundation מהפיליפינים שממשיכה את דרכו של הכומר הנערץ שלהם, הרברט ארמשטרונג, חבר של טדי קולק שתרם כסף לירושלים לפני 40 שנה להקמת גן משחקים ראשון בגן הפעמון. לאחר 40 שנה קבוצת הפיליפינים תרמה לפיתוחו של אותו הגן.

סו ניגשה למלאכת התכנון עם המחשבה על קונספט פיסולי שיכול להתאים לאוכלוסיה המגוונת והמיוחדת של ירושלים. היא תכננה גן עם מתקני משחק בדמויות מופשטות ואינטראקטיביות שיאפשרו לילדים להפעיל את הדמיון, לשחק, לטפס ולגלוש. סו פיסלה מודלים קטנים הקשורים לעולם המלכותי כולל שמלה של מלכה, חליפה של מלך, דמויות של נסיכים ונסיכות ושני ספסלים בצורת כתרים של מלך ומלכה.

הפסלים הוגדלו ונבנו מקונסטרוקציית ברזל, בטון ופלדה בגבעת ברנר בסטודיו של סטוגי. הם הועברו במשאיות ענק לגן הפעמון להמשך התהליך וגימורים אחרונים. ב"גן המלכותי" הייחודי והצבעוני שמונה פסלים בדמויות מלכותיות.  

על הדמויות המרכזיות הענקיות, מלכה ומלך, יכולים הילדים לטפס ולגלוש במורד שמלת המלכה וגלימת המלך. הדמויות הקטנות יותר של נסיכים ונסיכות מאפשרות אזורי מסתור וחזית לצילום הילדים המגיעים לגן. המבקרים יכולים לשבת על ספסלים פיסוליים, כתרים של מלך ומלכה. "הגן המלכותי" הושק בינואר 2019 בגן הפעמון בנוכחות ראש העיר משה ליאון. 

ביצוע: סטוגי

צילום: ארנון בוסאני

         מקסים דינשטיין